4965
بازدید
 

 

آموزش دادن هنر است و درست آموزش دادن تجلی این هنر

  021-22811088-22806083  09392811088 info@borhanpardazesh.ir   

پیش فعالی و راه های و راههای تشخیص آن

بیش فعالی شامل ترکیبی از مشکلات است: اختلال در تمرکز و توجه، فعالیت بیش از حد و رفتارهای بی اختیار کودکان مبتلا به بیش فعالی همچنین دچار مشکلاتی در اعتماد به نفس، برقراری ارتباط با دیگران و عملکرد ضعیف در مدرسه هستند. این علائم گاهی وقت ها با افزایش سن کاهش می یابند.اگرچه برخی کودکان هرگز از علائم بیش فعالی خلاص نمی‌شوند، اما می‌توان با راهکارهایی، علائم و عوارض بیش فعالی را کاهش داد.

 

انواع هوش

هوش به معنای دقیق کلمه ، توانایی پاسخ موفقیت آمیز به موقعیت های جدید و ظرفیت فرد برای یادگیری از تجربیات گذشته تلقی می شود. اکثر مردم هوش بالا را با یک دانشمند و یا کسی که تحصیلات دانشگاهی دارد ارتباط می دهند در صورتیکه تحقیقات نشان داده اند یک سوم افرادی که به موفقیت های حرفه ای چشمگیری رسیده اند بهره هوشی پایینی داشته اند.

اضطراب در دانش آموزان

همه ی ما اضطراب را تجربه کرده ایم و همه ی ما به طور طبیعى هنگام برخورد با موقعیت هاى تهدید آمیز و تنش‌زا مضطرب می‌شویم، و برای مدتی که خیلی طولانی نیست علایم آن را حس می کنیم. اما احساس اضطراب شدید و مزمن و همیشگی، آن هم در غیاب علتی واضح، امرى غیر عادى است.

اضطراب جدایی کودک از والدین و راه‌ های درمان آن

اضطراب جدایی یک موضوع مشترک میان کودکان است.از شایع ترین اختلالات دوران کودکی می توان به موضوع وابتسگی شدید کودک به والدین و یا وسایلی مانند عروسک اشاره کرد. این واسبتگی در زمانی که کودک باید به مدرسه یا مهد برود خود را نشان می دهد,بچه ها از نظر سرشتی و ذاتی با هم متفاوت هستند. بعضی از کودکان معاشرتی تر و اجتماعی ترند و راحت تر با دیگران ارتباط برقرار می کنند ولی از طرف دیگر کودکی را می بینیم که منزوی و گوشه گیر است و بیشتر تمایل دارد وقت خود را در کنار مادر سپری کند.

اختلالات ریاضی و راه های درمان آن

تعداد زیادی از دانش آموزان مقاطع ابتدائی، راهنمایی و دبیرستان در یاد گیری دروس ریاضی مشکل دارند، و با اینکه به اندازه دانش آموزان همسان خود تلاش می کنند، پیشرفت مورد انتظار را ندارند مشکلات یاد گیری کودکان در زمینه ریاضیات در مقایسه با سایر زمینه های اختلالات ویژه در یاد گیری مانند خواندن و نوشتن، کمتر مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است .

نظرات والدین