168
بازدید
 

 

آموزش دادن هنر است و درست آموزش دادن تجلی این هنر

  021-22811088-22806083  09392811088 info@borhanpardazesh.ir   
عربی پایه نهم دوره اول متوسطه

عربی پایه نهم دوره اول متوسطه

این کتاب همچون دو کتاب قبلی پیش از چاپ ، چندین بار به نقد و بررسی نهاده و تدریس آزمایشی شده است تا اشکالات آن برطرف ونقاط قوت آن نیز هرچه بیشتر تقویت گردد .

رویکرد " برنامه درسی عربی " بر اساس برنامه درسی ملی این است :

پرورش مهارت های زبانی به منظور تقویت فهم متون دینی و کمک به زبان و ادبیات فارسی

شیوه کتاب متن محوری است . انتظار می رود دانش آموز بتواند در پایان سال تحصیلی متون و عبارات ساده عربی را در حد ساختار خوانده شده درست بخواند و معنای آنها را بفهمد . در این کتاب 223 واژه جدید به کار رفته اما 597 وازه عربی هفتم و هشتم نیز در آن تکرار شده اند ، پس در حقیقت هدف این کتاب آموزش 819 واژه پربسامد زبان عربی است که با احتساب جمع های مکسر 860 واژه می شود .

کتاب بر اسا اسناد بالادستی " برنامه درسی ملی " و راهنمای برنامه درسی " نوشته شده است . برنامه درسی ملی ، نقشه راه برای تالیف همه کتاب های درسی است .

راهنمای برنامه درسی عربی نیز که در دشواری برنامه ریزی تهیه و تنظیم شده نقشه راه برای تالیف کلیه کتاب های درسی عربی است .

کلمات به کار رفته د راین کتاب پرکاربرد ترین واژگان عربی است که در قرآن حدیث ، روایات و زبان ادبیات فارسی بسیار به کار رفته اند .

تصاویر ، عبارات ، متون و تمرین های کتاب افزرون بر آموزش زبان عربی ، به ابعاد تربیتی و فرهنگی نیز توجه دارند .

از آنجا که دانش آموز پایه نهم در پایه های هفتم و هشتم کلمات بسیاری را آموخته و تا حدودی با ساختار زبان عربی آشنا شده لذا متن های این کتاب کمی طولانی تر از کتاب های قبلی شده است .

مکالمه مجددا در کتاب گنجانده شده است ، زیرا مکالمه بستری مناسب برای آموزش هر زبانی است و کلاس درس را جذاب ، شاداب ، پر تحرک و فعال می سازد ولی مکالمه همچنان هدف اصلی آموزش کتاب حاضر نیست .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دوره های آموزشی