221
بازدید
 

 

آموزش دادن هنر است و درست آموزش دادن تجلی این هنر

  021-22811088-22806083  09392811088 info@borhanpardazesh.ir   
قرآن پایه هشتم دوره اول متوسطه

قرآن پایه هشتم دوره اول متوسطه

 

قرآن کریم از صدر اسلام تا کنون ، محور تمامی علوم و معرف اسلامی بوده است . در طول تاریخ اسلام هر نوع تعلیم و تربیت از قرآن آغاز شده و در کنار آن ادامه یافته است .

اولین سوره مبارکه ابراهیم می فرماید : قرآن از سوی خداوند بزرگ نازل شده است تا پیامبر اکرم ( ص ) با تعالیم آن ، مردم را از تاریکی های جهل و خود خواهی به سوی نور معرفت و هدایت و راه سعادت و یکتا پرستی راهنمایی کند .

قرآن کریم تلاوت آیات تزکیه و تعلیم کتاب و حکمت را از مهم ترین وظایف و شئون پیامبر اکرم (ص) می داند . انس با قرآن کریم ، قرائت و تلاوت مستمر و روزانه آن درک معنای عبارت و آیات تلاش برای تزکیه هرچه بیشتر به منظور فهم بهتر قرآن و عمل به دستور های خداوند همه از ضروری ترین اهداف آموزش قرآن است .

آموزش قرآن از دیر باز در آموزش و پرورش به عنوان یک موضوع آموزشی مورد توجه بوده ولی همیشه این آموزش از آنچه سزاوار آخرین کتاب آسمانی است و از لوازم یک برنامه درسی همه جانبه می باشد فاصله داشته است . پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای احیا و اعتلای این آموزش تلاش های زیادی شده که در چند سال اخیر نیز گسترش و عمق بیشتری یافته است . از آن جمله اهداف آموزشی قرآن در دوره های مختلف تحصیلی مورد بازنگری قرار گرفته و نسبت به گذشته جامعیت بیشتری پیدا کرده است . همچنین در کنار قرائت قرآن که اولین گام در آشنایی و انس با کتاب الهی است ، درک معنا و مفهوم آیات قرآن مورد توجه جدی قرار گرفته است .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دوره های آموزشی