183
بازدید
 

 

آموزش دادن هنر است و درست آموزش دادن تجلی این هنر

  021-22811088-22806083  09392811088 info@borhanpardazesh.ir   
فرهنگ و هنر پایه هفتم دوره اول متوسطه

فرهنگ و هنر پایه هفتم دوره اول متوسطه

 

اگر نگاهی هر چند کوتاه و گذرا به تاریخ کشور عزیزمان داشته باشید به راحتی به این نکته پی خواهید برد که این سرزمین ، روزگاری مهد فرهنگ ، تمدن و هنر بوده است . اغراق گزافه نخواهد بود اگر ادعا کنیم که کشور ما خاستگاه و سرچشمه هنرهای گوناگونی است که بسیاری از آنها را دیگر کشور های اسلامی با عنوان هنر اسلامی به دنیا عرضه کرده اند .

سخن از زیبایی ، هنر و چگونگی آموزش آن در نظام آموزش و پرورش رسمی کشور ها با حساسیت ها و مسائل مختلفی همراه است که به ماهیت این حوزه یادگیری مربوط می شود . اما در ایران به دلیل آنچه به آن اشاره شد این حساسیت بیشتر است .

کتابی که پیش رو دارید ، حاصل تلاش خدمتگذاران شما در گروه هنر و تالیف کتاب درسی ابتدایی و متوسط نظری است . بدان امید که محتوای آن را نه تنها پاسخ نیازها ، استهداد ها و علایق شما باشد بلکه زمینه آشنایی هرچه بیشتر شما ، میراث داران این مرز و بوم را با میراث فرهنگی و هنری پر افتخارتان فراهم آورد .

این کتاب از پنج بهش تشکیل شده است : هنهر های تجسمی ، هنرهای خوشنویسی ، هنر های سنتی ، هنر های آوایی و هنر های نمایشی .

در بخش هنر های تجسمی با طراحی ، نقاشی و عکاسی آشنا خواهید شد . در این بخش یادگیری طراحی به عنوان مادر هنر های تجسمی ضروری است اما شما می توانید از میان دو رشته هنری دیگر با توجه به علاقه و استعداد خود یکی را انتخاب کنید .

بخش هنر های سنتی نیز شامل طراحی سنتی ( نقش های هدسی ، گره ها ) ، گلیم بافی و سفالگری است . از این بخش لازم است طراحی سنتی را بیاموزید اما می توانید از بین رشته های گلیم بافی و سفالگری یک رشته را باتوجه به نیاز های خود برای یادگیری انتخاب کنید .

هنر های آوایی ، نمایشی و خوشنویسی نیز از جمله فعالیت های هنری هستند که لازم است شما عزیزان با آنها آشنا شوید .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دوره های آموزشی