189
بازدید
 

 

آموزش دادن هنر است و درست آموزش دادن تجلی این هنر

  021-22811088-22806083  09392811088 info@borhanpardazesh.ir   
قرآن پایه هفتم دوره اول متوسطه

قرآن پایه هفتم دوره اول متوسطه

 

 قرآن کریم از صدر اسلام تا کنون ، محور تمامی علوم و معارف اسلامی بوده است . در طول تاریخ اسلام ، هر نوع تعلیم و تربیت از قرآن آغاز شده و در کنار آن ادامه یافته است .

خداوند در دومین آیه از سوره مبارکه جمعه ، ان گاه که از بعثت پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله سخن می گوید ، برنامه این بعثت و رسالت را در تلاوت آیات الهی ، تزکیه مردم ، تعلیم قرآن کریم و حمکت الهی خلاصه می کند . این آیه آن قدر اهمیت و جامعیت دارد که می توان گفت تمامی هدایت الهی ، احکام دین و رستگاری در دوجهان ، در گرو عمل به آن است . علاقه انس با قران کریم ، قرائت و تلاوت مستمر و روزانه آن ، درک معنای عبارات و آیات و تلاش برای تزکیه هرچه بیشتر ، به منظور فهم بهتر قرآن و عمل به دستور های خداوند ، همه از ضروری ترین اهداف آموزشی قرآن است .

آموزش قرآن از دیرباز در آموزش و پرورش به عنوان یک موضوع آموزشی مورد توجه بوده است ، ولی همیشه این آموزش از آنچه سزاوار آخرین کتاب آسمانی است و از لوازم یک برنامه درسی همه جانبه می باشد ، فاصله داشته است . پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای احیا و اعتلای این آموزش ، تلاش های زیادی شده که در چند سال اخیر نیز گسترش و عمق بیشتری یافته است ، از آن جمله ، اهداف آموزشی قرآن در دوره های مختلف تحصیلی مورد بازنگری قرار گرفته ونسبت به گذشته جامعیت بیشتری پیدا کرده است . همچنین در کنار آموزش قرائت قرآن که اولین گام در آشنایی و انس با کتاب الهی است . درک معنا و مفهوم آیت قرآن مورد توجه جدی قرار گرفته است .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دوره های آموزشی